понедельник, 26 апреля 2021 г.

 Вже 35 років Україна живе з болем Чорнобиля. Це проблема, що торкнулась майже кожної української сім’ї та всього світу. А ще це найбільша світова катастрофа з епіцентром за 100 кілометрів від Києва. Та чи знаємо ми достатньо про Чорнобиль, його минуле, сучасне й майбутнє? Що розкажемо про нього наступним поколінням та як нам говорити про нього зі світом? До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи ГО «Європейський Інститут Чорнобиля» презентує серію заходів, до яких може долучитися кожен небайдужий і повернути тим самим Чорнобиль у поле свідомості суспільства. То чи готові ви дізнатися, чим є Чорнобиль особисто для вас?

Для цього перейдіть за посиланням:
Внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції (АЕС), яка відбулася 26 квітня 1986-го року, постраждало 10 мільйонів людей по всьому світу, було забруднено 150 тисяч квадратних кілометрів цінної землі.
Україна відчула вплив радіації у більш ніж 2000 містах та селищах, внаслідок чого постраждало 3 млн. громадян. Чорнобильська аварія в десятки разів збільшила частоту ракових захворінь і хвороб, пов’язаних зі зниженням захисної здатності людського організму. Україна незворотньо втратила майже 50 тисяч гектарів найродючіших чорноземів.
Масштаб Чорнобильської катастрофи, найтяжчої за всю історію людства техногенної катастрофи, добре відомий як вченим, так і політикам всього світу. У навколишнє середовище потрапило близько 3% радіонуклідів, які на момент катастрофи були накопичені у четвертому енергоблоці ЧАЕС, що становить понад 300 МКі радіонуклідів.
Виктория Шикалова, Валентина Левіна и ещё 1

 35 років трагедії на Чернобильській АЕС

Чорних дат у людства є немало,
Кожна з них – це міна під прогрес.
Найстрашніше, що усіх спіткало,
Вибух на Чорнобильській АЕС.
26 квітня 2021 року виповнилося 35 років від дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття. Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви на безпомічних людей.
Книги, присвячені Чорнобильській трагедії, стають актуальними не лише напередодні річниці аварії, але й тоді, коли ви у собі відкриваєте відчуття взаємозалежності власних, здавалося б, незначних дій та крихкості навколишнього світу. Збагачення свого досвіду свідченнями та дослідженнями можуть убезпечити наступні покоління від згубних вчинків.






воскресенье, 25 апреля 2021 г.

 

Увага!

 Шановні батьки та учні!

З 26.04.2021 р. організація навчання у філії Новомиколаївська ЗОШ І-ІІ ступенів  для учнів 1-4 класів відбуватиметься у звичайному режимі.                                                    Для учнів 5-9 класів продовжується дистанційне навчання, а також для них будуть організовані консультативні заняття з навчальних предметів  у школі за графіком з дотриманням карантинних обмежень та обов’язковою письмовою згодою батьків.

             Україно, вітаємо! Д 24 серпня – День Незалежності нашої Держави. Українці – це вільна та незалежна нація! Ніякий ворог не позба...